Son Dakika
31 Ağustos 2016 Çarşamba

Bdp Pülümür Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Dalkılıç, 2014 Seçim

30 Ocak 2014 Perşembe, 21:16
bdp

Ali Rıza Dalkılıç, Barış ve Demokrasi Partisi Bdp Pülümür Belediye Başkan Adayı olarak, Parti yönetimi tarafından belirlendi. Pülümür halkı ne düşünüyor?

Barış ve Demokrosi Partisi seçimlerden önce yaptığı temayül yoklamaları, halka sorarak ve parti yöneticilerinin görüşleri doğrultusunda Dutankaya belediye yönetimi için Ali Rıza Dalkılıç isminde karar kıldı.

Aslında başvurular sırasında bir çok kişi aday olmak istedi ama Ali Rıza Dalkılıç ismi daha çok plana çıkınca seçildi. Bir çok kişi için Ali Rıza Dalkılıç ismi çok sürpriz olmadı. Zİra hem parti için hemde halkın mücadelesi için yıllarca mücadele veren bir isimdi. Fakat sizde çok iyi bilirsinizki, Belediye başkanlığı çok farklı bir şey. Herkesde yöneticilik vasfı olmaz. Peki size göre Ali Rıza Dalkılıç ismi bu işi başarabilecek mi?

Ali Rıza Dalkılıç yapacağı çalışmalarla her yere fark atacağını ve kenti bir güzel bir şehir yapacağını söyledi.

Peki Pülümür halkı olarak bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yani Ali Rıza Dalkılıç isminin şehre katkısının olabileceğini düşünüyormusunuz?
Yeni bir çağ atlatabilirmi?
Özellikle sorunlu bölgeler alt yapı çalışmaları ile düzeltilebilirmi?
Ali Rıza Dalkılıç ismi ne kadar faydalıdır?
Ali Rıza Dalkılıç tercihi, doğru bir tercihmidir?

Sizinde Bdp Pülümür Başkan Adayı Ali Rıza Dalkılıç hakkında yorumlarınız varsa lütfen bu sayfaya yazınız.

Çevresinde Erzincan, Binöl, Elazığ ile komşudur Binlerce yıllık bir tarihi bulunmasına rağmen hala yeter kadar büyümemiştir. Çoğu kişi için bile Pülümür gelişmekte olan bir kent olarak zihinlerde kalmıştır.

2 Yorum

  1. mehmet doğan

    23 Şubat 2014 at 13:02

    bdp den ali rıza dalkılıcın daha dürüst olduğu kesin, chp nin adayı müslüm tosun aday olmadan önce köylerde yaptığı hırsızlıgıyla ünlüydü, baskalarına ait tarlaları üzerine geçirtti (kadastro 2012 yılında bölgeye girdiğinde çakırkaya muhtarınında yardımıyla) isteyen pülümür kadastro mahkemesindeki 2012/34 nolu mahkeme dosyasınada bakabilir. chp 38 de halkımıza katliam yaptı bu zihnıyetın devamındakilerde su an hırsızlıklarıyla yürütüyorlar. müslüm tosun aday olmadan önce hızrsızlık yaptıklarından özür dilesin ve halkımıza zulum etmıs bır patıden ayrılsın

  2. fevzi çelik

    10 Şubat 2014 at 03:24

    bdp kürtdistan halklarını temsil eden,bir partidir. alirıza dalkılıçta bu partinin üyesidir.başarılı olabileceyinden eminim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir