Son Dakika
28 Ağustos 2016 Pazar

Bugünün Saraylısı Dizisi Jenerik Müziği

06 Nisan 2014 Pazar, 10:52


Size şu unutulmayan dizi müziklerinden bahs etmek istiyorum sonra da bu günlerde mutlaka dinlemeniz gereken bir dizi Müziği’nden. Tabi bunun için biraz beklemelisiniz…. Önce dizilerin hayatımızda vazgeçilmez olmaya başladıkları ilk zamanların dizilerin müziklerindin hatırlatmalar yapayım. Mesala asmalı Konak neydi o müziği ancak bu kadar sürekliyebilir bir dizinin müziği insanı. Sonra aliye’nin müziği resmen heyecanı maksimum minimum düzeyde bize hissettiriyordu. Tabi kıraç’ın etkisi büyük… Sonra çok eskilerden sıcak saatler mutlaka dinlemelisiniz o müziği.

Bizim için konu kadar kulağımız da tırmalan malı. Şöyle alıp götürmeli eski aşklara unutulmaya yüz tutmuş maziye kabuk bağlamış geçmişe tam işlemeliki içimize diziyi sahiplenelim bekleyelim heyecanla yoksa olmaz yarıda bırakılır o dizi yarıda. Cumartesi günleri bir dizi var eski istanbulu anlatan insanın içine işleyen. İşte o dizinin tam bizlik bir müziği var. Inişli çıkışlı hayatın ritmini bize yaşatan bir müzik. Her jenerik müzik böyle olmuyor işte .

Kim yapmışsa eline sağlık demeliyiz yiğidi öldür hakkını yeme demişler atalarımız. Yetenek ayrı bir şey üstadım’ım lafı tam bizlik insan anlıyor dinleyince bu müzikleri .o uyum o inişler çıkışlar. Insan müziğin ritminden anlıyor akışın neler getireceğini illa dizi yi beklemeyin normal de de dinleyin kulağınızın pası açılır. Yada kedinize bir kıyak geçin dalın geçmişe özleminizi giderin .

Yazar: Eylül Boysan

Incoming search terms:

  • bugünün saraylısı müziği
  • bugünün saraylısı müzikleri
  • bugunun saraylısı dizi müziği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir