Son Dakika
30 Ağustos 2016 Salı

Yedi Güzel Adam Dizisi Konusu Hakkında

05 Mart 2014 Çarşamba, 15:54
Yedi Güzel Adam Dizisi Konusu Hakkında

Yedi Güzel Adam Dizisi, Bu makalemizde sizlere Trt1 ekranlarında yayınlanan Yedi Güzel Adam Dizisi Konusu Hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle bu dizinin adı neden Yedi Güzel Adam diye soranlara hemen cevap vermek istiyoruz. Türk Edebiyatını şaha kaldırmış 7 tane yazarımızın hayatını anlattığı için bu isim verilmiş. Dizide 7 edebiyatçımızda aynı okulda okudukları için onların yaşamları üzerinden dizi kurgulanmış.

Yedi Güzel Adam Dizisi

Dizide öncelikle 1950 ve 1970 yılları arasındaki bir dönem anlatılıyor. Anlayacğaınız bu bir dönem dizisidir. Trt1 kanalı bu tip dizilere bayılır. Kahraman maraş’taki Kara Lisesinde hayatın bir cilvesi olarak aynı dönemde okuyan yedi güzel adamın hikayesini konu alıyor. Türk edebiyetının bize öre en önemli isimlerinden olan Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Sezai Karakoç ve Alaaddin Özdenören’in yer aldığı bu üstatların konusu hikayesi hakkında bahsedilecektir.

Kahraman maraş ise bu dizide ikinci olarak ön plana alınacaktır. Dizide yazarlarımız anlatılırken sonrasında ise Maraşın örf adet ve geleneklerinden de bahsedilecek bu kentin bir yazar şehri vurgusu yapılacaktır. Dizinin konusu bize göre muhteşem ama bazı sıkıntılarda yok değil.

Öncelikle Trt1 şunu çok iyi bilmeli. Dönem dizileri çok iyi anlatılmalı. Yani kurgusu ve sunuş tarzı seyirciyi asla sıkmamalı. Çünkü ülkemizdeki dizi seyircisi dönem dizilerine sadece bir defa hak tanırlar. Biraz bakarlar şayet sıkıcı ise asla bir daha geri dönüp bakmazlar ve o diziyi bir daha asla izlemezler. Şayet Yedi Güzel Adam Dizisi izleyiciyi vanhaberleri.com.trsıkmayacak şekilde sunulursa izleyici kitlesi ondan vageçmez ve her daim izler. Sosyal alanda da bolca bedava reklamını yapar. Yok eğer sıkıcı ise adını bile anmaz ve eh işte Trt dizileriden böyle sıkıcı oluyor der ve keser atar.

Biz Vanhaberleri.com.tr sitesi oalrak dizinin konusunu çok beğendik. Bize göre bu dizi normal şartlarda tutulması gerekiyor. Dizi kadrosuna baktığımızda ise iyi ki tecrübeleri oyuncular var dedik açıkçası. Çünkü sırf Maraşta çekiliyor diye amatör oyuncular olsaydı yine bir sürü sıkıntı olacaktı.

Bizden bu kadar arkadaşlar. Sizinde dizi hakkında yorumlarınız varsa lütfen sayfaya yazın.

Yedi Güzel Adam Dizisi Konusu Hakkında

Yedi Güzel Adam Dizisi Konusu Hakkında

Size bu makalede şu kelimelerde yardımcı olmaya çalıştık: Yedi Güzel Adam ,Yedi Güzel Adam Dizisi,Yedi Güzel Adam Konusu,Yedi Güzel Adam Hakkında

Incoming search terms:

 • yedi güzel adam
 • yedi güzel adam konusu
 • yedi güzel adam oyuncuları
 • 7 güzel adam konusu
 • yedı guzel adamın konusu
 • yedi guzel adam neyi anlatiyor
 • yedi güzel adam dizisi konusu
 • yedi guzel adam dizisi
 • yedi güzel adam ne anlatıyor
 • yedi guzel adam dizisinin konusu

4 Yorum

 1. handan

  11 Mayıs 2014 at 12:07

  çok güzel çok anlamlı bir dizi oynayacağı günü dört gözle bekliyorum…

 2. mehmet

  19 Mart 2014 at 21:02

  Kahramanmaraş adına güzel bir şey şehrimizi tanıtmak adına güzel şeyler olacağına inanıyorum

 3. mehmet şişman

  18 Mart 2014 at 09:05

  benim şehrimde çekiliyor sete gidip fotoğraf çektirmem lazım 😀 🙂

 4. Ebru

  15 Mart 2014 at 00:27

  Trt’yi bu yüzden seviyorum.. Ahlâklı ve bilgi veren filmler yapıyorlar. Yada amaç eğlenceyse seviyeli oluyor. Ne aşırı aşk dolu ne de aşırı sıkıcı filmler değil. Herşeyin en güzeli en usturuplusunu yapıyorlar. Tebrik ederim.. Filmi sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir